artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Nasza Wisła jesienią"

fotka
5.01.2018
"Nasza Wisła jesienią"

Z okazji ROKU WISŁY w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą fotografię rzeki Wisły, która przepływa przez teren naszej borowskiej gminy. W miesiącu październiku i listopadzie należało złożyć dwa zdjęcia królowej polskich rzek w jesiennej scenerii. Do organizatora wpłynęło 19 prac, które zostały anonimowo wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Akcja głosowania na najpiękniejsze ujęcie trwała do połowy grudnia. Każdy mógł wybrać najładniejszą jego zdaniem fotografię. Pod uwagę oceniających brane były walory estetyczne i techniczne zdjęć, które młodzież nabyła na zajęciach fotograficznych.

Konkurs wygrała Natalia Banaś z klasy II. Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Jachym również z klasy II, a trzecie miejsce zostało przyznane dla dwóch uczennic z klasy III b: dla Agaty Działowskiej i Izabeli Ciejki.

Dodatkowo z okazji ROKU WISŁY młodzież wykonała ścienną gazetkę na korytarzu szkolnym pt. "Z biegiem Wisły" . Przedstawione na niej informacje geograficzne przypomniały naszej społeczności gimnazjalnej podstawową wiedzę na temat najdłuższej rzeki Polski oraz uzmysłowiły znaczenie rzek w przyrodzie. Na gazetce znalazły się również wiersze polskich poetów mówiące o naszej historii i wydarzeniach, które miały miejsce w drodze ku wolności.

12.01.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego