artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Bezpieczeństwo w Internecie
Krystyna Oskroba

fotka
22.02.2018
Bezpieczeństwo w Internecie

W dniu 22 lutego 2018 r. w Oddziałach Gimnazjalnych odbyła się debata dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu. Inicjatorem tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski.

Spotkanie przedstawicieli poszczególnych klas rozpoczęło się od przedstawienia prezentacji multimedialnej dotyczącej cyberprzemocy. Epoka smartfonów i dostępu do Internetu sprawiła, że oprócz niezliczonych korzyści pojawiło się wiele nowych zagrożeń. Różnorodne formy przemocy mogą być stosowane poprzez filmy, fora dyskusyjne, mms-y, sms-y, e-maile, czaty i inne narzędzia. Przemoc jest anonimowa, rozprzestrzenia się w szybkim tempie i trudno ją kontrolować. Prezentację omówiła pani pedagog Edyta Gawżyńska. Przedstawiła również wyniki przeprowadzonej wśród uczniów ankiety zatytułowanej "Bezpieczeństwo w Sieci. Czy mądrze korzystam z mediów?" Ważne, aby młodzi ludzie wiedzieli, że w razie jakichkolwiek problemów powinni powiadomić zaufaną osobę dorosłą, która pomoże im uporać się z trudną sytuacją.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie plakatów, które wcześniej wykonały wszystkie klasy. Tematyka prac dotyczyła właśnie bezpiecznego korzystania z mediów. Ponieważ działanie to było elementem Ligi Klas, zarówno wygląd plakatów jak i sposób ich prezentacji poddano ocenie. Tym razem wszystkie klasy otrzymały maksymalną ilość punktów. Wykonane przez uczniów prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

20.02.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego