artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

"Szalone nożyczki"
Beata Robak, Michał Opałacz

fotka
7.03.2018
"Szalone nożyczki"

W dniu 7 marca uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu był udział w spektaklu pt. "Szalone nożyczki" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Sztuka jest współczesną komedią kryminalną, której akcja dzieje się w salonie fryzjerskim, zaś sam spektakl to rodzaj teatru interaktywnego. Autor sztuki, Paul Pörtner, główną rolę powierzył bowiem publiczności.

W 1997 roku " Szalone nożyczki" wpisano do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę (niebędącą musicalem) na scenach amerykańskich.

Akcja przedstawienia rozgrywa się w salonie fryzjerskim, którego właścicielem jest mistrz grzebienia i nożyczek Tonio Wzięty. Wynajmuje on salon od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia zostaje ona zamordowana w swoim mieszkaniu znajdującym się tuż nad salonem pana Tonia.

Spektakl jest niezwykle atrakcyjny, bowiem publiczność decyduje o rozwoju całej sytuacji. Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają wydarzenia do momentu zamordowania znanej artystki. Następnie odbywa się głosowanie, w którym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa. My także aktywnie uczestniczyliśmy w tym niecodziennym śledztwie.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej sztuce i jednocześnie świetnej zabawie. Jesteśmy oczarowani grą rzeszowskich aktorów.

Podczas pobytu w Rzeszowie skorzystaliśmy z okazji i odwiedziliśmy również Galerię Rzeszów, która zachwyciła nas swoim wspaniałym wyglądem i nowoczesnością. Wszyscy z impetem ruszyliśmy na zakupy uwieńczone nabyciem wyjątkowych towarów. Najcenniejszym pochwaliła się Ola Ząbek, która z radością zaprezentowała wszystkim piękną kurtkę. Z niecierpliwością czekamy, kiedy pojawi się w niej w naszej szkole.

9.03.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego