artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Klasowa wycieczka do Oświęcimia i Krakowa
Weronika Stachowicz

fotka
2.03.2018
Wycieczka do Oświęcimia

Dnia drugiego marca cała druga klasa pod opieką wychowawcy, pani Beaty Robak i pani Marceliny Kaczówki udała się na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki było wyjście na słynny Kopiec Kościuszki, z którego podziwialiśmy panoramę miasta Krakowa. Jest to unikatowe miejsce na mapie Krakowa i Małopolski. Tam również odwiedziliśmy wystawę figur woskowych.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenauw Oświęcimiu, muzeum utworzonego w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania "po wsze czasy" pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Na własne oczy mogliśmy przekonać się jakiej zagłady dokonano w czasie II wojny światowej. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o funkcjonowaniu obozu. Była to niezwykła lekcja historii, dzięki której mogliśmy dowiedzieć się jak okrutnie traktowano ludzi i uświadomić sobie wymiar ludzkiego okrucieństwa.

Z Oświęcimia udaliśmy się do Krakowa, gdzie po spacerze wspaniałymi krakowskimi ulicami zjedliśmy ciepły posiłek. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Podziemia Rynku Głównego. Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się z historią Krakowa i związkiem tego miasta z ośrodkami handlowymi i kulturalnymi średniowiecznej Europy.

Około godziny dwudziestej udaliśmy się w drogę powrotną do Pława. Pomimo niskiej temperatury wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, była wielką intelektualną przygodą.

19.03.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego