artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Paweł Rokoszak finalistą ELEKTRO-TECH-u (dawniej GIMTECH)
Jadwiga Dyba

fotka
10.03.2018
dawniej GIMTECH

10 marca 2018 r. w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu 3 uczniów naszego gimnazjum: Paweł Rokoszak, Radosław Musiał, Kacper Mazurek wzięło udział w drugim etapie szóstej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej "Elektro-Tech" wcześniej "Gimtech".W tym roku w konkursie uczestniczyli nie tylko gimnazjaliści, ale także uczniowie klas siódmych szkół podstawowych. W drugim etapie wzięło udział 40 uczestników wyłonionych spośród 148 uczniów ze szkół powiatu mieleckiego, którzy uczestniczyli w szkolnym etapie tego konkursu. Najlepszy spośród naszych reprezentantów Paweł Rokoszakdostał siędo ścisłego finału, gdzie zmierzył się z zadaniem praktycznym, które polegało na doborze elementów, montażu i uruchomieniu układu elektronicznego. Wszystkim chłopcom należą się słowa uznania i wielkie gratulacje, bo zakres tego konkursu obejmował rozległą wiedzę nie tylko dotyczącą techniki, ale fizyki, matematyki i informatyki.

Goszcząc w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu mieliśmy okazję, jak co roku zwiedzić niektóre pracownie: mechatroniczną, elektryczną, i teleinformatyczną. Obejrzeliśmy również pokaz sztuk walki zaprezentowany przez uczniów z klas o profilu wojskowym, oraz pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniuuczniów z klas gastronomicznych.

Słodki poczęstunek dla uczestników konkursu przygotował jeden ze sponsorów.

Gorące podziękowania składamy panu Hubertowi Musiałowi, który zapewnił transport uczniów na konkurs.

Uczniów drugich klas gimnazjum oraz siódmych szkoły podstawowej już dziś zapraszamy do udziału w 7 edycji tego konkursu, a jest, o co walczyć, nagrody w tym konkursie są bardzo atrakcyjne. W tym roku były to: tablety, głośniki bluetooth, radio bluetooth, zestawy: słuchawki + power bank czy dyski twarde 2,5" USB 3.0 2TB.

Artykułydotyczące konkursu ukazały się na stronach:

http://www.e-mielec24.pl/2018/03/13/nowa-odslona-konkursu-wiedzy-technicznej/
http://www.hej.mielec.pl/po-godzinach/life/art2066,nowa-odslona-konkursu-wiedzy-technicznej-w-elektryku.html
10.04.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego