artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Sukcesy Patrycji w konkursach języka angielskiego
Krystyna Oskroba

W marcu odbyły się 3 konkursy języka angielskiego. Pierwszy z nich, Szkolny Konkurs Języka Angielskiego - "Mistrz Gramatyki Angielskiej", miał miejsce 5 marca 2018 r. Wzięło w nim udział 9 uczniów wszystkich klas Oddziałów Gimnazjalnych. I miejsce zajęła Patrycja Rzeszut (kl. III a), II miejsce - Aleksandra Jachym (klasa II), III miejsce - Radosław Musiał (kl. III b).

Konkurs ten stanowił również rodzaj eliminacji dla uczniów wyrażających chęć udziału w III Gimnazjalnej Olimpiadzie Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego, pana Zbigniewa Tymuły, która odbyła się 16 marca 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu w ramach VIII Gali Języka Angielskiego. Konkurs skierowany był do uczniów klas III gimnazjów z powiatu mieleckiego. Ponieważ olimpiada przeznaczona była dla uczniów klas trzecich, oprócz Patrycji i Radka wzięła w nim udział również Dominika Musz (kl. III a), która zajęła IV miejsce w konkursie szkolnym. Olimpiada miała charakter jednostopniowy i obejmowała test pisemny z gramatyki i leksyki języka angielskiego.

Oczekiwaliśmy na wyniki i już wiemy - Patrycja Rzeszut uzyskała tytuł Laureata Olimpiady i znalazła się w gronie najlepszych uczniów powiatu mieleckiego. Pasja związana z nauką języka angielskiego i ciężka praca spowodowały, że osiągnęła taki sukces. Nagroda zostanie wręczona podczas Dnia Otwartego Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w dniu 24 kwietniu 2018 r.

To nie koniec konkursów języka angielskiego. 20 marca 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu miała miejsce kolejna edycja Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów pod hasłem "Spotlight on Australia". Turniej miał formę testu składającego się z zadań sprawdzających wiedzę o życiu politycznym, gospodarczym i kulturalnym Australii, rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstu pisanego. Udział wzięły: Patrycja Rzeszut i Dominika Musz.

Kolejny raz Patrycja odniosła sukces, zajmując II miejsce w konkursie i ponownie uzyskując tytuł laureata. Nagrody i dyplomy wręczone zostaną w dniu 23 kwietnia 2018 r. podczas Dnia Otwartego I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów, uczniom, którzy opanowali znacznie szerszy zakres materiału niż ten, który przewidziany jest w podstawie programowej dla gimnazjum. Dziękujemy za to, że chcą poszukiwać wiedzy, rozwijać się, przeznaczać każdą wolną chwilę na naukę. Szczególnie dziękujemy i gratulujemy Patrycji. Jesteś wyjątkową osobą, wzorem do naśladowania. Dostarczyłaś nam wielu powodów do dumy.

10.04.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego