artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Aleksandra Jachym, Krystyna Oskroba

fotka
8.05.2018
Dzień Godności

Ósmego maja 2018 roku już po raz piąty obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji zorganizowany został marsz ulicami Mielca - spod Urzędu Miasta na Plac Armii Krajowej, obok Miejskiego Domu Kultury.

Nasze gimnazjum reprezentowały: Aleksandra Jachym, Julia Szczucińska oraz Martyna Majocha. Uczestnictwo w tej uroczystości to wyraz solidarności z osobami dotkniętymi chorobami, okazanie wsparcia dla ich rodzin i przyjaciół.

Przed rozpoczęciem marszu każdy uczestnik otrzymał pomarańczowy balonik, którego kolor co roku towarzyszy obchodom tego dnia.

Pochód rozpoczął się kilka minut po godzinie dziewiątej. Na czele szli uczniowie II LO, orkiestra oraz młodzież, która na koniec zaprezentowała przygotowaną wcześniej część artystyczną. Punktem kulminacyjnym całego pochodu było wypuszczenie do nieba otrzymanych wcześniej baloników.

W uroczystości, oprócz osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów, uczestniczyła również młodzież, która czuła potrzebę wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Nasze uczennice również okazały chęć wsparcia i solidarności z osobami chorymi. Dały przykład dojrzałości i zrozumienia innych. Jesteśmy przekonani, że młodzież naszego gimnazjum w swoim dalszym, dorosłym życiu będzie wspierać osoby niepełnosprawne.

17.05.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego