artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Doświadczenia fizyczne na Politechnice Rzeszowskiej
Beata Robak

fotka
17.05.2018
Doświadczenia fizyczne

W dniu 17 maja 2018r. uczniowie klasy drugiej i klas trzecich naszego gimnazjum mieli okazję poczuć się jak studenci zasiadając w auli Politechniki Rzeszowskiej i uczestnicząc w XX Pokazach Doświadczeń z Fizykiorganizowanych przez Katedrę Fizyki i Inżynierii Medycznej Politechniki Rzeszowskiej oraz Fundację Nauka dla Przemysłu i Środowiska.

W programie pokazów znalazły się doświadczenia na następujące tematy: CIEPŁO - ZIMNO, OD FIZYKI DO MUZYKI, DLACZEGO ŚWIAT JEST KOLOROWY, EEKTROSTATYKA.

Ciekawe i efektownie demonstrowane oraz wyjaśniane doświadczenia były prezentowane przez pracowników naukowych Katedry Fizyki Politechniki Rzeszowskiej i Instytutu Fizyki UMCS z Lublina. Prezentowane były zarówno eksperymenty trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w szkolnej pracowni fizycznej, jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie w szkole lub w domu.

Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów.

Udział w takiej przedmiotowej wycieczcena pewno wzbudził zainteresowanie uczniów naukami przyrodniczymi.

6.06.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego