artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych
Edyta Gawżyńska

fotka
13.06.2018
Gminny Przegląd Teatrów

Bezpieczeństwo i profilaktyka to priorytety pracy wychowawczej naszej szkoły. Jednym z wielu działań profilaktycznych i wychowawczych jest udział młodzieży w różnego rodzaju przeglądach teatrów profilaktycznych.

Trzynastego czerwca 2018 roku Grupa Teatralna "Szok" składająca się z uczniów klasy II oddziałów gimnazjalnych odniosła sukces, otrzymując nagrodę w Gminnym Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych. Uczniowie zaprezentowali spektakl pt. "Bezpieczni w Internecie"". W skład grupy wchodzili: Weronika Stachowicz, Marlena Serafińska, Gabriela Pazdro, Aleksandra Jachym, Patrycja Banaś, Kamil Miłoś, Kacper Mazurek, Jakub Jędrzejowski.

Organizatorami przeglądu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borowej. Przedsięwzięcie było finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej. Cele konkursu to: promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji, kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów.

Spektakl podejmował problematykę cyberprzemocy, miał za zadanie uświadomić niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą uzależnienie od komputera i Internetu. Przedstawiał historię dziewczyny, dla której komputer stał się jedynym, najlepszym przyjacielem. To właśnie dla niego odrzuciła koleżanki, sport, naukę, a nawet rodziców. Na szczęście przyszło opamiętanie. Koszmary dręczące bohaterkę podczas snu: Wirus, Oszust Internetowy, Złe Treści Spam sprawiły, że otrząsnęła się z "komputerowego nałogu" i zrozumiała, że w Internecie czyha wiele niebezpieczeństw. Pomogły jej w tym również mądre słowa mamy: "Pamiętaj, więcej czasu spędzaj z ludźmi, a nie z komputerem i rozejrzyj się, świat bez komputera też jest piękny, przyjazny i interesujący".

Aktorzy uświadomili młodzieży, że przedstawiona w spektaklu rzeczywistość może stać się realnością każdego człowieka, który w obliczu problemów da się uwieść złudnej sile mediów. Spektakl ukazywał szereg zagrożeń jak również konsekwencje społeczne, moralne i prawne wynikające z uzależnienia od Internetu i stosowania cyberprzemocy.

Przedstawienie w wykonaniu naszych gimnazjalistów bardzo poruszyło zarówno publiczność jak i członków jury, a nasza uczennica Gabriela Pazdro zdobyła Nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe dla szkoły, a każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w wycieczce do Sandomierza finansowanej przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej.

22.06.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego