artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Uroczysta sesja Rady Gminy Borowa
Michał Opałacz

Dwudziestego pierwszego czerwca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej odbyła się XLII sesja Rady Gminy Borowa. Jak co roku podczas spotkania uhonorowano najlepszych uczniów z terenu naszej gminy. W tej wyjątkowej uroczystości udział wzięli dyrektorzy szkół, władze samorządowe na czele z wójtem, panem Władysławem Błażejowskim, radni, sołtysi oraz zaproszeni goście.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIIa - Patrycja Rzeszut. W minionym roku szkolnym Patrycja zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego "Mistrz Gramatyki Angielskiej", uzyskała tytuł laureata III Gimnazjalnej Olimpiady Języka Angielskiego zorganizowanej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego oraz uplasowała się na II miejscu w Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów pod hasłem "Spotlight on Australia" przeprowadzonym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Patrycja była także uczestniczką etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z języka angielskiego i biologii. Na zakończenie nauki w klasie III uzyskała średnią ocen - 5,22 i została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem "Prymus Gimnazjum".

Nasza prymuska otrzymała z rąk Pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy, pana Mariana Tarana, okolicznościową statuetkę oraz cenne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu takich prestiżowych wyróżnień w wymarzonej szkole ponadgimnazjalnej.

25.06.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego