artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Klaudia na podium!!!
Michał Opałacz

fotka
12.10.2018
Klaudia na podium!!!

Osiemnastego października br. w budynku Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyła się zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 oraz Miejską Bibliotekę Publiczną VIII edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Barwy mojej ojczyzny. W tym roku miała ona wyjątkowy charakter - była bowiem połączona z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawował Starosta Powiatu Mieleckiego, pan Zbigniew Tymuła. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie rywalizacją było ogromne i przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Po raz kolejny w konkursie udział wzięli także uczniowie naszej szkoły: Klaudia Polak (klasa VIIIb, kategoria- piosenka) oraz Józef Jurkowski (kl. VIIa, kategoria- recytacja). Utwory wybrane zarówno do recytacji jak i śpiewu prezentowały walory naszej ojczyzny, a szczególnie to co najbliższe i najpiękniejsze, toteż zebrana publiczność była świadkiem różnorodnego repertuaru.

Po wysłuchaniu blisko 50 utworów w wykonaniu uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII z całego powiatu mieleckiego komisja przyznała nagrody. Bezkonkurencyjną okazała się uczennica naszej szkoły Klaudia Polak, która nie miała sobie równych i oczarowała jury niezwykłym wykonaniem piosenki z filmu Miasto 44

Klaudia otrzymała cenne nagrody i dyplom uznania. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych brawurowych zwycięstw!

21.10.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego