artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Sukces Oli
Michał Opałacz

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Uczniowie biorący w nich udział muszą poświęcić wiele swojego czasu na opanowanie wiadomości, które wykraczają poza treści programowe realizowane w szkole.

W naszej gminie taką uczennicą jest Aleksandra Jachym z klasy III PG w Pławie. Ola jako gimnazjalistka już dwukrotnie przystąpiła do przedmiotowego konkursu biologii. W ubiegłym roku jako drugoklasistka osiągnęła bardzo dobry wynik w etapie szkolnym w/w konkursu. W tym roku szkolnym Ola ponownie stanęła na wysokości zadania! Etap szkolny konkursu zaliczyła wzorcowo, po czym 1 grudnia 2018 roku reprezentowała nasza szkołę w II etapie rejonowym konkursu. I udało się! Z bardzo dobrym wynikiem Ola Jachym zakwalifikowała się do ostatniego, najważniejszego etapu konkursu! III etap(wojewódzki) obejmował nie tylko zagadnienia wymagane w etapie szkolnym i rejonowym, ale także nowe, dodatkowe materiały do opanowania. Daje on jednak możliwość uzyskania tytułu laureata lub finalisty.

Finał wojewódzki odbył się 2 lutego 2019 roku. Aleksandra zmierzyła się z najlepszymi gimnazjalistami z województwa podkarpackiego! Konkurencja jest olbrzymia. Ola jednak udowodniła już, że stać ją na wiele, bo nie przez przypadek pokonała tak trudną drogę. Trzymamy kciuki, Olu i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

To ogromny powód do dumy. Cieszymy się, że kolejna uczennica dołączyła do pokaźnego już grona uczących się w Gimnazjum w Pławie laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Praca popłaca!!!

9.02.2019
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego